Kyocera AVX AEK1012220M160R AEK1012220M160R SMD Aluminium Electrolytic Capacitor Radial Can - 22 µF 160 V 12 ohm 3000 Hours @ 105°C
HomeStore
This is a AEK1012220M160R SMD Aluminium Electrolytic Capacitor , Radial Can - SMD, 22 µF, 160 V, 12 ohm, 3000 hours @ 105°C product from KYOCERA AVX with the model number AEK1012220M160R
Other details
Brand KYOCERA AVX
Part Number AEK1012220M160R
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Other details
Brand KYOCERA AVX
Part Number AEK1012220M160R
Description
Part Number AEK1012220M160R
Kyocera AVX AEK1012220M160R AEK1012220M160R SMD Aluminium Electrolytic Capacitor Radial Can - 22 µF 160 V 12 ohm 3000 Hours @ 105°C | Tanotis