Kyocera AVX AHA1012560M063R AHA1012560M063R Hybrid Aluminium Electrolytic Capacitor 56 µF ± 20% 63 V Radial Can - SMD 0.022 ohm
HomeStore
This is a AHA1012560M063R Hybrid Aluminium Electrolytic Capacitor , 56 µF, ± 20%, 63 V, Radial Can - SMD, 0.022 ohm product from KYOCERA AVX with the model number AHA1012560M063R
Other details
Brand KYOCERA AVX
Part Number AHA1012560M063R
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Other details
Brand KYOCERA AVX
Part Number AHA1012560M063R
Description
Part Number AHA1012560M063R
Kyocera AVX AHA1012560M063R AHA1012560M063R Hybrid Aluminium Electrolytic Capacitor 56 µF ± 20% 63 V Radial Can - SMD 0.022 ohm | Tanotis