
LPRS ANT-900MS ANTENNA, WHIP, 800-900MHZ
Product details
| Antenna Type | - |
| Frequency Min | 868MHz |
| Frequency Max | 915MHz |
| VSWR | 1.5 |
| Gain | - |
| Input Power | 50W |
| Input Impedance | 50ohm |
| Antenna Polarisation | Omni |
| Antenna Applications | - |
| Antenna Mounting | SMA Connector |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | LPRS |
| Part Number | ANT-900MS |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
LPRS ANT-900MS ANTENNA, WHIP, 800-900MHZ
Product details
| Antenna Type | - |
| Frequency Min | 868MHz |
| Frequency Max | 915MHz |
| VSWR | 1.5 |
| Gain | - |
| Input Power | 50W |
| Input Impedance | 50ohm |
| Antenna Polarisation | Omni |
| Antenna Applications | - |
| Antenna Mounting | SMA Connector |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | LPRS |
| Part Number | ANT-900MS |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Antenna Type | - |
| Frequency Min | 868MHz |
| Frequency Max | 915MHz |
| VSWR | 1.5 |
| Gain | - |
| Input Power | 50W |
| Input Impedance | 50ohm |
| Antenna Polarisation | Omni |
| Antenna Applications | - |
| Antenna Mounting | SMA Connector |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | LPRS |
| Part Number | ANT-900MS |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







