Mean Well GSM90B24-P1M AC/DC Power Supply Medical 1 Output 90 W 24 V 3.75 A
HomeStore
This is a AC/DC Power Supply, MEDICAL, 1 Output, 90 W, 24 V, 3.75 A product from MEAN WELL with the model number GSM90B24-P1M
Product details
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 90W
Output Voltage - Output 1 24V
Output Current - Output 1 3.75A
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Connector Barrel Plug Center Positive 2.5mm x 5.5mm x 11mm
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Power Supply Output Type Fixed
Input Voltage AC Min 80V
Input Voltage AC Max 264V
Product Range GSM90B Series
Plug Type -
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number GSM90B24-P1M
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 90W
Output Voltage - Output 1 24V
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Power Supply Output Type Fixed
Input Voltage AC Min 80V
Input Voltage AC Max 264V
Product Range GSM90B Series
Plug Type -
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number GSM90B24-P1M
Description
Output Power Max 90W
Output Voltage - Output 1 24V
Input Voltage AC Min 80V
Input Voltage AC Max 264V
Part Number GSM90B24-P1M
Mean Well GSM90B24-P1M AC/DC Power Supply Medical 1 Output 90 W 24 V 3.75 A | Tanotis