Mean Well GST18B24-P1J AC/DC Power Supply 1 Output 18 W 24 V 750 mA
HomeStore
This is a AC/DC Power Supply, 1 Output, 18 W, 24 V, 750 mA product from MEAN WELL with the model number GST18B24-P1J
Product details
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 18W
Output Voltage - Output 1 24V
Output Current - Output 1 750mA
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Connector Barrel Plug Center Positive 2.1mm x 5.5mm x 11mm
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Power Supply Output Type Fixed
Input Voltage AC Min 80V
Input Voltage AC Max 264V
Product Range GST18B Series
Plug Type -
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number GST18B24-P1J
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 18W
Output Voltage - Output 1 24V
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Power Supply Output Type Fixed
Input Voltage AC Min 80V
Input Voltage AC Max 264V
Product Range GST18B Series
Plug Type -
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number GST18B24-P1J
Description
Output Power Max 18W
Output Voltage - Output 1 24V
Input Voltage AC Min 80V
Input Voltage AC Max 264V
Part Number GST18B24-P1J
Mean Well GST18B24-P1J AC/DC Power Supply 1 Output 18 W 24 V 750 mA | Tanotis