MEAN WELL GSV30E12-P1J AC/DC Power Supply, LED Lighting, 1 Output, 30 W, 12 V, 2.5 A
- AC 180~264V input, class II /2 power unit, no FG
- Built-in active PFC function with EN61347-1 regulation
- Constant voltage design
- Protections: short circuit / overload / overvoltage
- Cooling by free air convection, no load power consumption 0.5W
- 3 years warranty
- 30W output power, 12V output voltage
- 2.5A output current
- Input voltage rating is 180 - 264V
- Dimension is 32mm width x 47.5mm height x 75.5mm depth
Product details
| Power Supply Applications: LED Lighting |
| No. of Outputs: 1 Output |
| Output Power Max: 30W |
| Output Voltage - Output 1: 12V |
| Output Current - Output 1: 2.5A |
| Output Voltage - Output 2: -888V |
| Output Current - Output 2: -888A |
| Output Connector: Barrel Plug Center Positive 2.1mm x 5.5mm x 11mm |
| Output Voltage - Output 3: -888V |
| Output Current - Output 3: -888A |
| Power Supply Output Type: Fixed |
| Input Voltage VAC: 180V AC to 264V AC |
| Product Range: GSV30 Series |
| Plug Type: EU |
Other details
| Brand | MEAN WELL |
| Part Number | GSV30E12-P1J |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
$8.13MEAN WELL GSV30E12-P1J AC/DC Power Supply, LED Lighting, 1 Output, 30 W, 12 V, 2.5 A
- Constant voltage design
- 3 years warranty
- 2.5A output current
Product details
| No. of Outputs: 1 Output |
| Output Power Max: 30W |
| Plug Type: EU |
Other details
| Brand | MEAN WELL |
| Part Number | GSV30E12-P1J |
| Quantity | Each |
Description
- 2.5A output current
| Output Power Max: 30W |