Mean Well HEP-150-12A AC/DC Enclosed Power Supply (PSU) 1 Outputs 150 W 12 V 12.5 A
HomeStore
This is a AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), 1 Outputs, 150 W, 12 V, 12.5 A product from MEAN WELL with the model number HEP-150-12A
Product details
No. of Outputs 1Outputs
Output Power Max 150W
Output Voltage - Output 1 12V
Output Current - Output 1 12.5A
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Output Voltage - Output 4 -
Output Current - Output 4 -
Input Voltage AC Min 90V
Input Voltage AC Max 305V
Power Supply Output Type Adjustable, Fixed
Product Range HEP-150 Series
RoHS Phthalates Compliant To Be Advised
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number HEP-150-12A
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
No. of Outputs 1Outputs
Output Power Max 150W
Output Voltage - Output 1 12V
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Output Voltage - Output 4 -
Output Current - Output 4 -
Input Voltage AC Min 90V
Input Voltage AC Max 305V
Product Range HEP-150 Series
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number HEP-150-12A
Description
Output Power Max 150W
Output Voltage - Output 1 12V
Input Voltage AC Min 90V
Input Voltage AC Max 305V
Part Number HEP-150-12A
Mean Well HEP-150-12A AC/DC Enclosed Power Supply (PSU) 1 Outputs 150 W 12 V 12.5 A | Tanotis