Mean Well HLG-240H-15A LED Driver 225 W 15 V A Constant Current Voltage 90
HomeStore
This is a LED Driver, 225 W, 15 V, 15 A, Constant Current, Constant Voltage, 90 V product from MEAN WELL with the model number HLG-240H-15A
Product details
Power Supply Applications -
Output Power Max 225W
Output Voltage Max 15V
Output Current 15A
LED Driver Mode Constant Current, Constant Voltage
Input Voltage Min 90V
Input Voltage Max 305V
Product Range HLG-240H Series
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number HLG-240H-15A
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Power Supply Applications -
Output Power Max 225W
Output Voltage Max 15V
Output Current 15A
Input Voltage Min 90V
Input Voltage Max 305V
Product Range HLG-240H Series
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number HLG-240H-15A
Description
Output Power Max 225W
Output Voltage Max 15V
Output Current 15A
Input Voltage Min 90V
Input Voltage Max 305V
Part Number HLG-240H-15A
Mean Well HLG-240H-15A LED Driver 225 W 15 V A Constant Current Voltage 90 | Tanotis