MEAN WELL RPS-120S-27 AC/DC Open Frame Power Supply (PSU), Medical, 1 Output, 119.9 W, 80V AC to 264V AC
HomeStore
Warnings
Product details
Power Rating (Convection Cooling): 119.9W
Output Voltage - Output 1: 27VDC
Output Current - Output 1: 4.44A
Output Voltage - Output 2: -888V
Output Current - Output 2: -888A
Output Voltage - Output 3: -888V
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number RPS-120S-27
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Warnings
Product details
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number RPS-120S-27
Description
Part Number RPS-120S-27
MEAN WELL RPS-120S-27 AC/DC Open Frame Power Supply (PSU), Medical, 1 Output, 119.9 W, 80V AC to 264V AC | Tanotis