Mean Well RPS-300-24-C AC/DC Enclosed Power Supply (PSU) ITE 1 Outputs 200 W 24 V 13.33 A
Product details
| Power Supply Applications | ITE |
| No. of Outputs | 1Outputs |
| Output Power Max | 200W |
| Output Voltage - Output 1 | 24V |
| Output Current - Output 1 | 13.33A |
| Output Voltage - Output 2 | - |
| Output Current - Output 2 | - |
| Output Voltage - Output 3 | - |
| Output Current - Output 3 | - |
| Output Voltage - Output 4 | - |
| Output Current - Output 4 | - |
| Power Supply Output Type | Adjustable, Fixed |
| Product Range | RPS-300 Series |
Other details
| Brand | MEAN WELL |
| Part Number | RPS-300-24-C |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| No. of Outputs | 1Outputs |
| Output Power Max | 200W |
Other details
| Brand | MEAN WELL |
| Part Number | RPS-300-24-C |
| Quantity | Each |
Description
| Output Power Max | 200W |