Mean Well UHP-500-12 AC/DC Enclosed Power Supply (PSU) ITE 1 Outputs 500.4 W 12 V 41.7 A
Product details
| Power Supply Applications | ITE |
| No. of Outputs | 1Outputs |
| Output Power Max | 500.4W |
| Output Voltage - Output 1 | 12V |
| Output Current - Output 1 | 41.7A |
| Output Voltage - Output 2 | - |
| Output Current - Output 2 | - |
| Output Voltage - Output 3 | - |
| Output Current - Output 3 | - |
| Output Voltage - Output 4 | - |
| Output Current - Output 4 | - |
| Power Supply Output Type | Adjustable, Fixed |
| Product Range | UHP-500 Series |
Other details
| Brand | MEAN WELL |
| Part Number | UHP-500-12 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| No. of Outputs | 1Outputs |
| Output Power Max | 500.4W |
Other details
| Brand | MEAN WELL |
| Part Number | UHP-500-12 |
| Quantity | Each |
Description
| Output Power Max | 500.4W |