
Molex 105314-1108 Wire-To-Board Connector 2.5 mm 8 Contacts Header Nano-Fit 105314 Series Through Hole 2 Rows
Molex 105314-1108 Wire-To-Board Connector 2.5 mm 8 Contacts Header Nano-Fit 105314 Series Through Hole 2 Rows
Product details
| Pitch Spacing | 2.5mm |
| No. of Contacts | 8Contacts |
| Gender | Header |
| Product Range | Nano-Fit 105314 Series |
| Contact Termination Type | Through Hole |
| No. of Rows | 2Rows |
| Contact Plating | Tin Plated Contacts |
| Contact Material | Brass |
Other details
| Brand | MOLEX |
| Part Number | 105314-1108 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Molex 105314-1108 Wire-To-Board Connector 2.5 mm 8 Contacts Header Nano-Fit 105314 Series Through Hole 2 Rows
Product details
| Pitch Spacing | 2.5mm |
| No. of Contacts | 8Contacts |
| Gender | Header |
| Product Range | Nano-Fit 105314 Series |
| Contact Termination Type | Through Hole |
| No. of Rows | 2Rows |
| Contact Plating | Tin Plated Contacts |
| Contact Material | Brass |
Other details
| Brand | MOLEX |
| Part Number | 105314-1108 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Pitch Spacing | 2.5mm |
| No. of Contacts | 8Contacts |
| Gender | Header |
| Product Range | Nano-Fit 105314 Series |
| Contact Termination Type | Through Hole |
| No. of Rows | 2Rows |
| Contact Plating | Tin Plated Contacts |
| Contact Material | Brass |
Other details
| Brand | MOLEX |
| Part Number | 105314-1108 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











