
Molex 501645-3020 Wire-To-Board Connector 2 mm 30 Contacts Header Igrid 501645 Series Through Hole Rows
Molex 501645-3020 Wire-To-Board Connector 2 mm 30 Contacts Header Igrid 501645 Series Through Hole Rows
Product details
| Pitch Spacing | 2mm |
| No. of Contacts | 30Contacts |
| Gender | Header |
| Product Range | iGrid 501645 Series |
| Contact Termination Type | Through Hole |
| No. of Rows | 2Rows |
| Contact Plating | Tin Plated Contacts |
| Contact Material | Brass |
Other details
| Brand | MOLEX |
| Part Number | 501645-3020 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.
Molex 501645-3020 Wire-To-Board Connector 2 mm 30 Contacts Header Igrid 501645 Series Through Hole Rows
Product details
| Pitch Spacing | 2mm |
| No. of Contacts | 30Contacts |
| Gender | Header |
| Product Range | iGrid 501645 Series |
| Contact Termination Type | Through Hole |
| No. of Rows | 2Rows |
| Contact Plating | Tin Plated Contacts |
| Contact Material | Brass |
Other details
| Brand | MOLEX |
| Part Number | 501645-3020 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Pitch Spacing | 2mm |
| No. of Contacts | 30Contacts |
| Gender | Header |
| Product Range | iGrid 501645 Series |
| Contact Termination Type | Through Hole |
| No. of Rows | 2Rows |
| Contact Plating | Tin Plated Contacts |
| Contact Material | Brass |
Other details
| Brand | MOLEX |
| Part Number | 501645-3020 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.











