
MULTICOMP G104MF Metal Enclosure, Box Diecast, IP65, NEMA 4, EMI/RFI Box, Aluminium, IP65, 35 mm, 58 mm
MULTICOMP G104MF Metal Enclosure, Box Diecast, IP65, NEMA 4, EMI/RFI Box, Aluminium, IP65, 35 mm, 58 mm
Product details
| Enclosure Type | EMI/RFI Box |
| Enclosure Material | Aluminium |
| IP Rating | IP65 |
| NEMA Rating | - |
| External Height - Metric | 35mm |
| External Width - Metric | 58mm |
| External Depth - Metric | 64mm |
| Body Colour | Unfinished |
| External Height - Imperial | 1.38" |
| External Width - Imperial | 2.28" |
| External Depth - Imperial | 2.52" |
| Product Range | GxxMF Series |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | G104MF |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
MULTICOMP G104MF Metal Enclosure, Box Diecast, IP65, NEMA 4, EMI/RFI Box, Aluminium, IP65, 35 mm, 58 mm
Product details
| Enclosure Type | EMI/RFI Box |
| Enclosure Material | Aluminium |
| IP Rating | IP65 |
| NEMA Rating | - |
| External Height - Metric | 35mm |
| External Width - Metric | 58mm |
| External Depth - Metric | 64mm |
| Body Colour | Unfinished |
| External Height - Imperial | 1.38" |
| External Width - Imperial | 2.28" |
| External Depth - Imperial | 2.52" |
| Product Range | GxxMF Series |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | G104MF |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Enclosure Type | EMI/RFI Box |
| Enclosure Material | Aluminium |
| IP Rating | IP65 |
| NEMA Rating | - |
| External Height - Metric | 35mm |
| External Width - Metric | 58mm |
| External Depth - Metric | 64mm |
| Body Colour | Unfinished |
| External Height - Imperial | 1.38" |
| External Width - Imperial | 2.28" |
| External Depth - Imperial | 2.52" |
| Product Range | GxxMF Series |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | G104MF |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











