![MULTICOMP MCTF0805TTY1003 SMD Chip Resistor, Thin Film, 100 kohm, 100 V, 0805 [2012 Metric], 62.5 mW, ± 0.01%, MCTF Series](https://img.otislab.shop/images/product/multicomp-mctf0805tty1003-smd-chip-resistor-thin-film-100-kohm-100-v-0805-2012-metric-62-5-mw-plusmn-0-01-mctf-series-1.jpg)
MULTICOMP MCTF0805TTY1003 SMD Chip Resistor, Thin Film, 100 kohm, 100 V, 0805 [2012 Metric], 62.5 mW, ± 0.01%, MCTF Series
MULTICOMP MCTF0805TTY1003 SMD Chip Resistor, Thin Film, 100 kohm, 100 V, 0805 [2012 Metric], 62.5 mW, ± 0.01%, MCTF Series
Product details
| Resistance | 100kohm |
| Resistor Case Style | 0805 [2012 Metric] |
| Resistor Element Type | Thin Film |
| Voltage Rating | 100V |
| Resistance Tolerance | ± 0.01% |
| Product Range | MCTF Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Temperature Coefficient | ± 10ppm/°C |
| Power Rating | 62.5mW |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCTF0805TTY1003 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
MULTICOMP MCTF0805TTY1003 SMD Chip Resistor, Thin Film, 100 kohm, 100 V, 0805 [2012 Metric], 62.5 mW, ± 0.01%, MCTF Series
Product details
| Resistance | 100kohm |
| Resistor Case Style | 0805 [2012 Metric] |
| Resistor Element Type | Thin Film |
| Voltage Rating | 100V |
| Resistance Tolerance | ± 0.01% |
| Product Range | MCTF Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Temperature Coefficient | ± 10ppm/°C |
| Power Rating | 62.5mW |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCTF0805TTY1003 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Resistance | 100kohm |
| Resistor Case Style | 0805 [2012 Metric] |
| Resistor Element Type | Thin Film |
| Voltage Rating | 100V |
| Resistance Tolerance | ± 0.01% |
| Product Range | MCTF Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Temperature Coefficient | ± 10ppm/°C |
| Power Rating | 62.5mW |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCTF0805TTY1003 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












