MULTICOMP MCTF0805TTY1003 SMD Chip Resistor, Thin Film, 100 kohm, 100 V, 0805 [2012 Metric], 62.5 mW, ± 0.01%, MCTF Series
HomeStore
This is a SMD Chip Resistor, Thin Film, 100 kohm, 100 V, 0805 [2012 Metric], 62.5 mW, ± 0.01%, MCTF Series product from MULTICOMP with the model number MCTF0805TTY1003
Product details
Resistance 100kohm
Resistor Case Style 0805 [2012 Metric]
Resistor Element Type Thin Film
Voltage Rating 100V
Resistance Tolerance ± 0.01%
Product Range MCTF Series
Automotive Qualification Standard -
Temperature Coefficient ± 10ppm/°C
Power Rating 62.5mW
Packaging Cut Tape
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCTF0805TTY1003
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Resistance 100kohm
Voltage Rating 100V
Resistance Tolerance ± 0.01%
Product Range MCTF Series
Power Rating 62.5mW
Packaging Cut Tape
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCTF0805TTY1003
Description
Resistance 100kohm
Voltage Rating 100V
Resistance Tolerance ± 0.01%
Power Rating 62.5mW
Part Number MCTF0805TTY1003
MULTICOMP MCTF0805TTY1003 SMD Chip Resistor, Thin Film, 100 kohm, 100 V, 0805 [2012 Metric], 62.5 mW, ± 0.01%, MCTF Series | Tanotis