MULTICOMP MCUMR50V106M6.3X5 Electrolytic Capacitor, 10 �F, 50 V, MCUMR Series, � 20%, Radial Leaded, 6.3 mm
HomeStore
This is a Electrolytic Capacitor, 10 �F, 50 V, MCUMR Series, � 20%, Radial Leaded, 6.3 mm product from MULTICOMP with the model number MCUMR50V106M6.3X5
Product details
Operating Temperature Min -40�C
Capacitor Terminals Radial Leaded
Operating Temperature Max 85�C
Lifetime @ Temperature 1000 hours @ 85�C
Voltage Rating 50V
Product Range MCUMR Series
Diameter 6.3mm
Automotive Qualification Standard -
ESR -
Capacitance 10�F
Lead Spacing 2.5mm
Capacitance Tolerance � 20%
Packaging Each
Height 5mm
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCUMR50V106M6.3X5
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Operating Temperature Max 85�C
Voltage Rating 50V
Product Range MCUMR Series
Diameter 6.3mm
ESR -
Capacitance 10�F
Lead Spacing 2.5mm
Capacitance Tolerance � 20%
Packaging Each
Height 5mm
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCUMR50V106M6.3X5
Description
Voltage Rating 50V
Diameter 6.3mm
Lead Spacing 2.5mm
Capacitance Tolerance � 20%
Height 5mm
Part Number MCUMR50V106M6.3X5
MULTICOMP MCUMR50V106M6.3X5 Electrolytic Capacitor, 10 �F, 50 V, MCUMR Series, � 20%, Radial Leaded, 6.3 mm | Tanotis