MULTICOMP MCVVT050M221GB3L SMD Aluminium Electrolytic Capacitor, Radial Can - SMD, 220 �F, 50 V, VT, V-Chip Series
Product details
| Operating Temperature Min | -55�C |
| Operating Temperature Max | 105�C |
| Lifetime @ Temperature | 2000 hours @ 105�C |
| Voltage Rating | 50V |
| AE Capacitor Case | Radial Can - SMD |
| Product Range | VT, V-Chip Series |
| Diameter | 10mm |
| Automotive Qualification Standard | - |
| ESR | - |
| Capacitance | 220�F |
| Packaging | Cut Tape |
| Ripple Current AC | 10mA |
| Height | 10.5mm |
| MSL | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCVVT050M221GB3L |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Voltage Rating | 50V |
| Diameter | 10mm |
| ESR | - |
| Capacitance | 220�F |
| Packaging | Cut Tape |
| Ripple Current AC | 10mA |
| Height | 10.5mm |
| MSL | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
Description
| Voltage Rating | 50V |
| Diameter | 10mm |
| Ripple Current AC | 10mA |
| Height | 10.5mm |