
Multicomp PRO MC003563 Metal Enclosure Multipurpose Diecast Aluminium 66.5 mm 190.5
Product details
| Enclosure Type | Multipurpose |
| Enclosure Material | Diecast Aluminium |
| External Height - Metric | 66.5mm |
| External Width - Metric | 190.5mm |
| External Depth - Metric | 190.5mm |
| IP Rating | - |
| Body Colour | Natural |
| NEMA Rating | - |
| External Height - Imperial | 2.62" |
| External Width - Imperial | 7.5" |
| External Depth - Imperial | 7.5" |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP PRO |
| Part Number | MC003563 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Multicomp PRO MC003563 Metal Enclosure Multipurpose Diecast Aluminium 66.5 mm 190.5
Product details
| Enclosure Type | Multipurpose |
| Enclosure Material | Diecast Aluminium |
| External Height - Metric | 66.5mm |
| External Width - Metric | 190.5mm |
| External Depth - Metric | 190.5mm |
| IP Rating | - |
| Body Colour | Natural |
| NEMA Rating | - |
| External Height - Imperial | 2.62" |
| External Width - Imperial | 7.5" |
| External Depth - Imperial | 7.5" |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP PRO |
| Part Number | MC003563 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Enclosure Type | Multipurpose |
| Enclosure Material | Diecast Aluminium |
| External Height - Metric | 66.5mm |
| External Width - Metric | 190.5mm |
| External Depth - Metric | 190.5mm |
| IP Rating | - |
| Body Colour | Natural |
| NEMA Rating | - |
| External Height - Imperial | 2.62" |
| External Width - Imperial | 7.5" |
| External Depth - Imperial | 7.5" |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP PRO |
| Part Number | MC003563 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











