Panasonic Electronic Components EEEFK1J681AM SMD Aluminium Electrolytic Capacitor Radial Can - 680 µF 63 V FK Series 5000 Hours @ 105°C
HomeStore
This is a SMD Aluminium Electrolytic Capacitor, Radial Can - SMD, 680 µF, 63 V, FK Series, 5000 hours @ 105°C product from PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS with the model number EEEFK1J681AM
Product details
AE Capacitor Case Radial Can - SMD
Capacitance 680µF
Voltage Rating 63V
ESR -
Product Range FK Series
Lifetime @ Temperature 5000 hours @ 105°C
Operating Temperature Min -55°C
Operating Temperature Max 105°C
Ripple Current AC 1.69A
Diameter 18mm
Height 16.5mm
Automotive Qualification Standard AEC-Q200
RoHS Phthalates Compliant To Be Advised
MSL -
Other details
Brand PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS
Part Number EEEFK1J681AM
Product details
Capacitance 680µF
Voltage Rating 63V
ESR -
Product Range FK Series
Ripple Current AC 1.69A
Diameter 18mm
Height 16.5mm
MSL -
Other details
Part Number EEEFK1J681AM
Description
Capacitance 680µF
Voltage Rating 63V
Ripple Current AC 1.69A
Diameter 18mm
Height 16.5mm
Part Number EEEFK1J681AM
Panasonic Electronic Components EEEFK1J681AM SMD Aluminium Electrolytic Capacitor Radial Can - 680 µF 63 V FK Series 5000 Hours @ 105°C | Tanotis