PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS EEUFM1A681L Electrolytic Capacitor, 680 µF, 10 V, FM Series, ± 20%, Radial Leaded, 8 mm
HomeStore
This is a Electrolytic Capacitor, 680 µF, 10 V, FM Series, ± 20%, Radial Leaded, 8 mm product from PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS with the model number EEUFM1A681L
Product details
Capacitance 680µF
Voltage Rating 10V
Product Range FM Series
Capacitance Tolerance ± 20%
Capacitor Terminals Radial Leaded
Diameter 8mm
Packaging Each
Lead Spacing 3.5mm
Height 15mm
Operating Temperature Min -40°C
Operating Temperature Max 105°C
Lifetime @ Temperature 3000 hours @ 105°C
ESR -
Automotive Qualification Standard -
Other details
Brand PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS
Part Number EEUFM1A681L
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Capacitance 680µF
Voltage Rating 10V
Product Range FM Series
Capacitance Tolerance ± 20%
Diameter 8mm
Packaging Each
Lead Spacing 3.5mm
Height 15mm
ESR -
Other details
Part Number EEUFM1A681L
Description
Capacitance 680µF
Voltage Rating 10V
Capacitance Tolerance ± 20%
Diameter 8mm
Lead Spacing 3.5mm
Height 15mm
Part Number EEUFM1A681L
PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS EEUFM1A681L Electrolytic Capacitor, 680 µF, 10 V, FM Series, ± 20%, Radial Leaded, 8 mm | Tanotis