Panasonic ETQP4M100KFN Power Inductor (SMD) AEC-Q200 10 µH 4.1 A Shielded 8.1 PCC-M0648M-LE Series
HomeStore
Product details
Inductance 10µH
RMS Current (Irms) 4.1A
Inductor Construction Shielded
Saturation Current (Isat) 8.1A
Product Range PCC-M0648M-LE Series
Power Inductor Case 6.4mm x 6mm x 4.8mm
DC Resistance Max 0.04444ohm
Inductance Tolerance ± 20%
RoHS Phthalates Compliant To Be Advised
Other details
Brand PANASONIC
Part Number ETQP4M100KFN
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Inductance 10µH
RMS Current (Irms) 4.1A
Inductor Construction Shielded
Saturation Current (Isat) 8.1A
DC Resistance Max 0.04444ohm
Inductance Tolerance ± 20%
Other details
Brand PANASONIC
Part Number ETQP4M100KFN
Inductance 10µH
RMS Current (Irms) 4.1A
Saturation Current (Isat) 8.1A
Inductance Tolerance ± 20%
Part Number ETQP4M100KFN
Panasonic ETQP4M100KFN Power Inductor (SMD) AEC-Q200 10 µH 4.1 A Shielded 8.1 PCC-M0648M-LE Series | Tanotis