Panasonic ETQP5M220YFK Power Inductor (SMD) 22 µH 4.1 A Wirewound 6.9 8.5mm x 8mm 5.4mm
HomeStore
Applications
Automotive
Product details
Inductance 22µH
RMS Current (Irms) 4.1A
Inductor Construction Wirewound
Saturation Current (Isat) 6.9A
Product Range -
Power Inductor Case 8.5mm x 8mm x 5.4mm
DC Resistance Max 0.07ohm
Inductance Tolerance ± 20%
Other details
Brand PANASONIC
Part Number ETQP5M220YFK
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product Change Notice EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
CAD CadSoft_EAGLE EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Applications
Automotive
Product details
Inductance 22µH
RMS Current (Irms) 4.1A
Saturation Current (Isat) 6.9A
Product Range -
DC Resistance Max 0.07ohm
Inductance Tolerance ± 20%
Other details
Brand PANASONIC
Part Number ETQP5M220YFK
Product Information
Shipping & Returns
Description
Inductance 22µH
RMS Current (Irms) 4.1A
Saturation Current (Isat) 6.9A
DC Resistance Max 0.07ohm
Inductance Tolerance ± 20%
Part Number ETQP5M220YFK
Panasonic ETQP5M220YFK Power Inductor (SMD) 22 µH 4.1 A Wirewound 6.9 8.5mm x 8mm 5.4mm | Tanotis