
Panduit CLT25F-C20 Sleeving Split Corrugated Loom 30.5 m 100 ft 7 mm PE (Polyethylene) Black
Panduit CLT25F-C20 Sleeving Split Corrugated Loom 30.5 m 100 ft 7 mm PE (Polyethylene) Black
Product details
| Sleeving / Tubing Type | Split Corrugated Loom |
| Length - Metric | 30.5m |
| Length - Imperial | 100ft |
| Internal Diameter | 7mm |
| Sleeving Material | PE (Polyethylene) |
| Sleeving Colour | Black |
| Product Range | CLT Series |
Other details
| Brand | PANDUIT |
| Part Number | CLT25F-C20 |
| Quantity | Reel ofĀ 1 |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $75.28
-70%$75.28
$22.58Panduit CLT25F-C20 Sleeving Split Corrugated Loom 30.5 m 100 ft 7 mm PE (Polyethylene) Black
Product details
| Sleeving / Tubing Type | Split Corrugated Loom |
| Length - Metric | 30.5m |
| Length - Imperial | 100ft |
| Internal Diameter | 7mm |
| Sleeving Material | PE (Polyethylene) |
| Sleeving Colour | Black |
| Product Range | CLT Series |
Other details
| Brand | PANDUIT |
| Part Number | CLT25F-C20 |
| Quantity | Reel ofĀ 1 |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Sleeving / Tubing Type | Split Corrugated Loom |
| Length - Metric | 30.5m |
| Length - Imperial | 100ft |
| Internal Diameter | 7mm |
| Sleeving Material | PE (Polyethylene) |
| Sleeving Colour | Black |
| Product Range | CLT Series |
Other details
| Brand | PANDUIT |
| Part Number | CLT25F-C20 |
| Quantity | Reel ofĀ 1 |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











