
Panduit CLTS38F-C Sleeving Solid Corrugated Loom PE 100FT Black
Product details
| Sleeving / Tubing Type | Solid Corrugated Loom |
| Sleeving Material | PE (Polyethylene) |
| Sleeving Colour | Black |
| Internal Diameter | 0.42" |
| Length - Metric | 30.5m |
| Length - Imperial | 100ft |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | PANDUIT |
| Part Number | CLTS38F-C |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $93.80
-70%$93.80
$28.14Panduit CLTS38F-C Sleeving Solid Corrugated Loom PE 100FT Black
Product details
| Sleeving / Tubing Type | Solid Corrugated Loom |
| Sleeving Material | PE (Polyethylene) |
| Sleeving Colour | Black |
| Internal Diameter | 0.42" |
| Length - Metric | 30.5m |
| Length - Imperial | 100ft |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | PANDUIT |
| Part Number | CLTS38F-C |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Sleeving / Tubing Type | Solid Corrugated Loom |
| Sleeving Material | PE (Polyethylene) |
| Sleeving Colour | Black |
| Internal Diameter | 0.42" |
| Length - Metric | 30.5m |
| Length - Imperial | 100ft |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | PANDUIT |
| Part Number | CLTS38F-C |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











