
Panduit SE75P-DR0 Braided PET 19.05MM BLK
Product details
| Sleeving / Tubing Type | Braided |
| Sleeving Material | PET (Polyethylene Terephthalate) |
| Sleeving Colour | Black |
| Internal Diameter | 19.05mm |
| Length - Metric | 152.4m |
| Length - Imperial | 500ft |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | PANDUIT |
| Part Number | SE75P-DR0 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $1,207.38
-70%$1,207.38
$362.21Panduit SE75P-DR0 Braided PET 19.05MM BLK
Product details
| Sleeving / Tubing Type | Braided |
| Sleeving Material | PET (Polyethylene Terephthalate) |
| Sleeving Colour | Black |
| Internal Diameter | 19.05mm |
| Length - Metric | 152.4m |
| Length - Imperial | 500ft |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | PANDUIT |
| Part Number | SE75P-DR0 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Sleeving / Tubing Type | Braided |
| Sleeving Material | PET (Polyethylene Terephthalate) |
| Sleeving Colour | Black |
| Internal Diameter | 19.05mm |
| Length - Metric | 152.4m |
| Length - Imperial | 500ft |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | PANDUIT |
| Part Number | SE75P-DR0 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











