RAYCHEM - TE CONNECTIVITY ATUM-24/8-0-STK Adhesive Lined Heat Shrink Tubing, 3:1, 0.94 ", 24 mm, Black, 3.9 ft, 1.2 m
HomeStore
Product details
Technical Specifications
Find similar products
Shrink Ratio
3:1
Open menu
I.D. Supplied - Metric
24mm
Open menu
Length - Imperial
3.9ft
I.D. Recovered Max - Imperial
0.315"
Shrink Tubing / Boot Material
PO (Polyolefin)
SVHC
6,6'-di-tert-butyl-2,2'-methylenedi-p-cresol (21-Jan-2025)
Find similar products
I.D. Supplied - Imperial
0.94"
Shrink Tubing / Boot Colour
Black
Length - Metric
1.2m
I.D. Recovered Max - Metric
8mm
Product Range
ATUM Series
Other details
Brand RAYCHEM - TE CONNECTIVITY
Part Number ATUM-24/8-0-STK
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Technical Specifications
Shrink Ratio
3:1
I.D. Supplied - Metric
24mm
Length - Imperial
3.9ft
I.D. Recovered Max - Imperial
0.315"
Shrink Tubing / Boot Material
PO (Polyolefin)
SVHC
I.D. Supplied - Imperial
0.94"
Shrink Tubing / Boot Colour
Black
Length - Metric
1.2m
I.D. Recovered Max - Metric
8mm
Product Range
ATUM Series
Other details
Part Number ATUM-24/8-0-STK
24mm
0.315"
0.94"
8mm
Part Number ATUM-24/8-0-STK
RAYCHEM - TE CONNECTIVITY ATUM-24/8-0-STK Adhesive Lined Heat Shrink Tubing, 3:1, 0.94 ", 24 mm, Black, 3.9 ft, 1.2 m | Tanotis