Recom Power RAC04-3.3SK/277 RAC04-3.3SK/277 AC/DC PCB Mount Supply (PSU) ITE Household & Transformers 1 Output 4 W 3.3 V 1.2 A
- 85 to 305VAC input voltage range
- 150% peak power capability
- 4kVAC isolation strength
- No load power consumption <150mW
- Household and ITE certified
- Operating altitude up to 5000m
Other details
| Brand | RECOM POWER |
| Part Number | RAC04-3.3SK/277 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
- 150% peak power capability
- 4kVAC isolation strength
- Household and ITE certified
Other details
| Brand | RECOM POWER |
| Quantity | Each |
| Product Change Notice EN |
Description
- 150% peak power capability