Recom Power RAC05-12SK AC/DC PCB Mount Supply (PSU) 1 Output 5 W 12 V 416 mA
HomeStore
This is a AC/DC PCB Mount Power Supply (PSU), 1 Output, 5 W, 12 V, 416 mA product from RECOM POWER with the model number RAC05-12SK
Product details
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 5W
Output Voltage - Output 1 12V
Output Current - Output 1 416mA
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Power Supply Output Type Fixed
Input Voltage AC Min 85V
Input Voltage AC Max 264V
Width 25.4mm
Height 16.5mm
Depth 25.4mm
Product Range RAC05-K Series
RoHS Phthalates Compliant To Be Advised
Other details
Brand RECOM POWER
Part Number RAC05-12SK
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 5W
Output Voltage - Output 1 12V
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Power Supply Output Type Fixed
Input Voltage AC Min 85V
Input Voltage AC Max 264V
Width 25.4mm
Height 16.5mm
Depth 25.4mm
Product Range RAC05-K Series
Other details
Brand RECOM POWER
Part Number RAC05-12SK
Description
Output Power Max 5W
Output Voltage - Output 1 12V
Input Voltage AC Min 85V
Input Voltage AC Max 264V
Width 25.4mm
Height 16.5mm
Depth 25.4mm
Part Number RAC05-12SK
Recom Power RAC05-12SK AC/DC PCB Mount Supply (PSU) 1 Output 5 W 12 V 416 mA | Tanotis