Recom Power RAC10-12SK/277 AC/DC PCB Mount Supply (PSU) 1 Output 10 W 12 V 840 mA
HomeStore
This is a AC/DC PCB Mount Power Supply (PSU), 1 Output, 10 W, 12 V, 840 mA product from RECOM POWER with the model number RAC10-12SK/277
Product details
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 10W
Output Voltage - Output 1 12V
Output Current - Output 1 840mA
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Power Supply Output Type Fixed
Input Voltage AC Min 85V
Input Voltage AC Max 305V
Width 27.4mm
Height 23mm
Depth 52.5mm
Product Range RAC10-K/277 Series
RoHS Phthalates Compliant To Be Advised
Other details
Brand RECOM POWER
Part Number RAC10-12SK/277
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 10W
Output Voltage - Output 1 12V
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Power Supply Output Type Fixed
Input Voltage AC Min 85V
Input Voltage AC Max 305V
Width 27.4mm
Height 23mm
Depth 52.5mm
Other details
Brand RECOM POWER
Part Number RAC10-12SK/277
Description
Output Power Max 10W
Output Voltage - Output 1 12V
Input Voltage AC Min 85V
Input Voltage AC Max 305V
Width 27.4mm
Height 23mm
Depth 52.5mm
Part Number RAC10-12SK/277
Recom Power RAC10-12SK/277 AC/DC PCB Mount Supply (PSU) 1 Output 10 W 12 V 840 mA | Tanotis