Recom Power RAC20-24SK/277 RAC20-24SK/277 AC/DC PCB Mount Supply (PSU) ITE 1 Output 20 W 24 V 830 mA
HomeStore
  • RAC20-K series 20W PCB-mount AC/DC converter
  • Standby mode optimized PSU (ENER Lot 6)
  • Operating Altitude up to 5000m
  • Operating temperature range from -40°C to +85°C
  • Class II installations (without FG)
  • EMC compliant without external components
  • No load power consumption 40mW typical
  • Through hole option
Other details
Brand RECOM POWER
Part Number RAC20-24SK/277
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
  • Through hole option
Other details
Brand RECOM POWER
Part Number RAC20-24SK/277
Description
Part Number RAC20-24SK/277
Recom Power RAC20-24SK/277 RAC20-24SK/277 AC/DC PCB Mount Supply (PSU) ITE 1 Output 20 W 24 V 830 mA | Tanotis