RF SOLUTIONS ANT-IBAR433-SMA Antenna, I Bar, +3dBi, 2m, 433MHz
  • Bandwidth 6MHz
  • 2m Connecting Lead
  • Self adhesive
  • Ground plane Independent
  • Horizontal Beam
  • Colour: Black
  • Max Power: 50W
  • Weight: 40g
  • 115x22x5.5mm
Product details
Input Impedance -
Antenna Applications Embedded, Space Saving
Antenna Polarisation Vertical
Antenna Mounting Adhesive
VSWR 2
Product Range -
Frequency Max 433MHz
Antenna Type GSM
Frequency Min -
Input Power 50W
Gain 3dB
Other details
Brand RF SOLUTIONS
Part Number ANT-IBAR433-SMA
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
  • Bandwidth 6MHz
  • 2m Connecting Lead
  • Self adhesive
  • Ground plane Independent
  • Horizontal Beam
  • Colour: Black
  • Max Power: 50W
  • Weight: 40g
  • 115x22x5.5mm
Product details
Input Impedance -
Antenna Polarisation Vertical
Antenna Mounting Adhesive
VSWR 2
Product Range -
Frequency Max 433MHz
Antenna Type GSM
Frequency Min -
Input Power 50W
Gain 3dB
Other details
Brand RF SOLUTIONS
Part Number ANT-IBAR433-SMA
Description
  • Bandwidth 6MHz
  • Max Power: 50W
  • 115x22x5.5mm
Frequency Max 433MHz
Input Power 50W
Part Number ANT-IBAR433-SMA
RF SOLUTIONS ANT-IBAR433-SMA Antenna, I Bar, +3dBi, 2m, 433MHz | Tanotis