TDK CLF7045NIT-4R7N-D Surface Mount Power Inductor, CLF-NI-D Series, 4.7 µH, 4.1 A, 4.1 A, Shielded, 0.018 ohm
HomeStore
This is a Surface Mount Power Inductor, CLF-NI-D Series, 4.7 µH, 4.1 A, 4.1 A, Shielded, 0.018 ohm product from TDK with the model number CLF7045NIT-4R7N-D
Product details
Inductance Tolerance ± 30%
RMS Current (Irms) 4.1A
Saturation Current (Isat) 4.1A
Power Inductor Case 7.4mm x 7mm x 4.5mm
Inductance 4.7µH
Inductor Construction Shielded
Product Range CLF-NI-D Series
DC Resistance Max 0.018ohm
Packaging Cut Tape
Other details
Brand TDK
Part Number CLF7045NIT-4R7N-D
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Inductance Tolerance ± 30%
RMS Current (Irms) 4.1A
Saturation Current (Isat) 4.1A
Inductance 4.7µH
Inductor Construction Shielded
Product Range CLF-NI-D Series
DC Resistance Max 0.018ohm
Packaging Cut Tape
Other details
Brand TDK
Part Number CLF7045NIT-4R7N-D
Description
Inductance Tolerance ± 30%
RMS Current (Irms) 4.1A
Saturation Current (Isat) 4.1A
Inductance 4.7µH
DC Resistance Max 0.018ohm
Part Number CLF7045NIT-4R7N-D
TDK CLF7045NIT-4R7N-D Surface Mount Power Inductor, CLF-NI-D Series, 4.7 µH, 4.1 A, 4.1 A, Shielded, 0.018 ohm | Tanotis