
TE Connectivity RAY-90-30.0 Sleeving Braided Tinned Copper Mesh 30 mm
Product details
| Sleeving / Tubing Type | Braided |
| Sleeving Material | Tinned Copper Mesh |
| Sleeving Colour | - |
| Internal Diameter | 30mm |
| Length - Metric | - |
| Length - Imperial | - |
| Product Range | RayBraid Ray 90 Series |
Other details
| Brand | TE CONNECTIVITY |
| Part Number | RAY-90-30.0 |
| Quantity | Reel of 50 |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
TE Connectivity RAY-90-30.0 Sleeving Braided Tinned Copper Mesh 30 mm
Product details
| Sleeving / Tubing Type | Braided |
| Sleeving Material | Tinned Copper Mesh |
| Sleeving Colour | - |
| Internal Diameter | 30mm |
| Length - Metric | - |
| Length - Imperial | - |
| Product Range | RayBraid Ray 90 Series |
Other details
| Brand | TE CONNECTIVITY |
| Part Number | RAY-90-30.0 |
| Quantity | Reel of 50 |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Sleeving / Tubing Type | Braided |
| Sleeving Material | Tinned Copper Mesh |
| Sleeving Colour | - |
| Internal Diameter | 30mm |
| Length - Metric | - |
| Length - Imperial | - |
| Product Range | RayBraid Ray 90 Series |
Other details
| Brand | TE CONNECTIVITY |
| Part Number | RAY-90-30.0 |
| Quantity | Reel of 50 |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











