![TE CONNECTIVITY RU73X2A10KLTDF SMD Chip Resistor, Precision, 10 kohm, 100 V, 0805 [2012 Metric], 0.1 W, � 0.01%, RU73 Series](https://img.otislab.shop/images/product/te-connectivity-ru73x2a10kltdf-smd-chip-resistor-precision-10-kohm-100-v-0805-2012-metric-0-1-w-iuml-iquest-frac12-0-01-ru73-series-1.jpg)
TE CONNECTIVITY RU73X2A10KLTDF SMD Chip Resistor, Precision, 10 kohm, 100 V, 0805 [2012 Metric], 0.1 W, � 0.01%, RU73 Series
TE CONNECTIVITY RU73X2A10KLTDF SMD Chip Resistor, Precision, 10 kohm, 100 V, 0805 [2012 Metric], 0.1 W, � 0.01%, RU73 Series
Product details
| Temperature Coefficient | � 2ppm/�C |
| Power Rating | 100mW |
| Resistor Element Material | Thin Film |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Resistance | 10kohm |
| Resistance Tolerance | � 0.01% |
| Packaging | Cut Tape |
| Product Range | RU73 Series |
| Resistor Case Style | 0805 [2012 Metric] |
| Voltage Rating | 100V |
Other details
| Brand | TE CONNECTIVITY |
| Part Number | RU73X2A10KLTDF |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
TE CONNECTIVITY RU73X2A10KLTDF SMD Chip Resistor, Precision, 10 kohm, 100 V, 0805 [2012 Metric], 0.1 W, � 0.01%, RU73 Series
Product details
| Temperature Coefficient | � 2ppm/�C |
| Power Rating | 100mW |
| Resistor Element Material | Thin Film |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Resistance | 10kohm |
| Resistance Tolerance | � 0.01% |
| Packaging | Cut Tape |
| Product Range | RU73 Series |
| Resistor Case Style | 0805 [2012 Metric] |
| Voltage Rating | 100V |
Other details
| Brand | TE CONNECTIVITY |
| Part Number | RU73X2A10KLTDF |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Temperature Coefficient | � 2ppm/�C |
| Power Rating | 100mW |
| Resistor Element Material | Thin Film |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Resistance | 10kohm |
| Resistance Tolerance | � 0.01% |
| Packaging | Cut Tape |
| Product Range | RU73 Series |
| Resistor Case Style | 0805 [2012 Metric] |
| Voltage Rating | 100V |
Other details
| Brand | TE CONNECTIVITY |
| Part Number | RU73X2A10KLTDF |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












