TOSHIBA TK7R4A10PL,S4X(S Power MOSFET, N Channel, 100 V, 50 A, 0.0063 ohm, TO-220SIS, Through Hole TK7R4A10PL, TK7R4A10PL,S4X
HomeStore
Product details
Channel Type: N Channel
Drain Source Voltage Vds: 100V
Continuous Drain Current Id: 50A
Drain Source On State Resistance: 0.0063ohm
Transistor Case Style: TO-220SIS
Transistor Mounting: Through Hole
Rds(on) Test Voltage: 10V
Gate Source Threshold Voltage Max: 2.5V
Power Dissipation: 42W
No. of Pins: 3Pins
Operating Temperature Max: 175°C
Product Range: U-MOSIX-H Series
Qualification: -
Other details
Brand TOSHIBA
Part Number TK7R4A10PL,S4X(S
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Channel Type: N Channel
Drain Source Voltage Vds: 100V
Rds(on) Test Voltage: 10V
Power Dissipation: 42W
No. of Pins: 3Pins
Qualification: -
Other details
Brand TOSHIBA
Part Number TK7R4A10PL,S4X(S
Drain Source Voltage Vds: 100V
Rds(on) Test Voltage: 10V
Power Dissipation: 42W
No. of Pins: 3Pins
Part Number TK7R4A10PL,S4X(S
TOSHIBA TK7R4A10PL,S4X(S Power MOSFET, N Channel, 100 V, 50 A, 0.0063 ohm, TO-220SIS, Through Hole TK7R4A10PL, TK7R4A10PL,S4X | Tanotis