VCC (VISUAL Communications COMPANY) 2191L5-24V Panel Mount Indicator LED 7.87MM Green 24V
HomeStore
This is a PANEL MOUNT INDICATOR, LED, 7.87MM, GREEN, 24V product from VCC (VISUAL COMMUNICATIONS COMPANY) with the model number 2191L5-24V
Product details
LED Colour Green
Operating Voltage 24V
Mounting Hole Dia 7.87mm
Forward Current If -
Luminous Intensity -
IP / NEMA Rating Not Rated
Product Range -
RoHS Phthalates Compliant To Be Advised
Other details
Brand VCC (VISUAL COMMUNICATIONS COMPANY)
Part Number 2191L5-24V
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product Change Notice EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
LED Colour Green
Operating Voltage 24V
Mounting Hole Dia 7.87mm
Forward Current If -
Luminous Intensity -
IP / NEMA Rating Not Rated
Product Range -
Other details
Part Number 2191L5-24V
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Operating Voltage 24V
Mounting Hole Dia 7.87mm
Part Number 2191L5-24V
VCC (VISUAL Communications COMPANY) 2191L5-24V Panel Mount Indicator LED 7.87MM Green 24V | Tanotis