Vishay Foil Resistors Y0007100K000T9L Through Hole Resistor 100 Kohm S Series 600 mW ± 0.01% Radial Leaded 300 V
HomeStore
This is a Through Hole Resistor, 100 kohm, S Series, 600 mW, ± 0.01%, Radial Leaded, 300 V product from VISHAY FOIL RESISTORS with the model number Y0007100K000T9L
Product details
Resistance 100kohm
Product Range S Series
Power Rating 600mW
Resistance Tolerance ± 0.01%
Resistor Case Style Radial Leaded
Voltage Rating 300V
Resistor Element Type Metal Foil
Temperature Coefficient ± 2ppm/°C
Automotive Qualification Standard -
RoHS Phthalates Compliant Yes
Other details
Brand VISHAY FOIL RESISTORS
Part Number Y0007100K000T9L
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Resistance 100kohm
Product Range S Series
Power Rating 600mW
Resistance Tolerance ± 0.01%
Voltage Rating 300V
RoHS Phthalates Compliant Yes
Other details
Brand VISHAY FOIL RESISTORS
Part Number Y0007100K000T9L
Description
Resistance 100kohm
Power Rating 600mW
Resistance Tolerance ± 0.01%
Voltage Rating 300V
Part Number Y0007100K000T9L
Vishay Foil Resistors Y0007100K000T9L Through Hole Resistor 100 Kohm S Series 600 mW ± 0.01% Radial Leaded 300 V | Tanotis