Vishay Foil Resistors Y1453100R000T9L Through Hole Resistor 100 ohm Z Series 600 mW ± 0.01% Radial Leaded 300 V
HomeStore
This is a Through Hole Resistor, 100 ohm, Z Series, 600 mW, ± 0.01%, Radial Leaded, 300 V product from VISHAY FOIL RESISTORS with the model number Y1453100R000T9L
Product details
Resistance 100ohm
Product Range Z Series
Power Rating 600mW
Resistance Tolerance ± 0.01%
Resistor Case Style Radial Leaded
Voltage Rating 300V
Resistor Element Type Metal Foil
Temperature Coefficient ± 0.2ppm/°C
Automotive Qualification Standard -
Other details
Brand VISHAY FOIL RESISTORS
Part Number Y1453100R000T9L
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Resistance 100ohm
Product Range Z Series
Power Rating 600mW
Resistance Tolerance ± 0.01%
Voltage Rating 300V
Other details
Brand VISHAY FOIL RESISTORS
Part Number Y1453100R000T9L
Description
Resistance 100ohm
Power Rating 600mW
Resistance Tolerance ± 0.01%
Voltage Rating 300V
Part Number Y1453100R000T9L
Vishay Foil Resistors Y1453100R000T9L Through Hole Resistor 100 ohm Z Series 600 mW ± 0.01% Radial Leaded 300 V | Tanotis