VISHAY MCT06030E1333BP100 SMD Chip Resistor, Thin Film, 133 kohm, 75 V, 0603 [1608 Metric], 100 mW, ± 0.1%, MCT Series
HomeStore
This is a SMD Chip Resistor, Thin Film, 133 kohm, 75 V, 0603 [1608 Metric], 100 mW, ± 0.1%, MCT Series product from VISHAY with the model number MCT06030E1333BP100
Product details
Resistance 133kohm
Resistor Case Style 0603 [1608 Metric]
Resistor Element Type Thin Film
Voltage Rating 75V
Resistance Tolerance ± 0.1%
Product Range MCT Series
Automotive Qualification Standard -
Temperature Coefficient ± 15ppm/K
Power Rating 100mW
Packaging Cut Tape
Other details
Brand VISHAY
Part Number MCT06030E1333BP100
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Resistance 133kohm
Voltage Rating 75V
Resistance Tolerance ± 0.1%
Product Range MCT Series
Power Rating 100mW
Packaging Cut Tape
Other details
Brand VISHAY
Part Number MCT06030E1333BP100
Description
Resistance 133kohm
Voltage Rating 75V
Resistance Tolerance ± 0.1%
Power Rating 100mW
Part Number MCT06030E1333BP100
VISHAY MCT06030E1333BP100 SMD Chip Resistor, Thin Film, 133 kohm, 75 V, 0603 [1608 Metric], 100 mW, ± 0.1%, MCT Series | Tanotis