Vishay PR03000205602JAC00 PR03000205602JAC00 Through Hole Resistor 56 Kohm PR03 Series 3 W ± 5% Axial Leaded 750 V
HomeStore
This is a PR03000205602JAC00 Through Hole Resistor , 56 kohm, PR03 Series, 3 W, ± 5%, Axial Leaded, 750 V product from VISHAY with the model number PR03000205602JAC00
Other details
Brand VISHAY
Part Number PR03000205602JAC00
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Other details
Brand VISHAY
Part Number PR03000205602JAC00
Description
Part Number PR03000205602JAC00
Vishay PR03000205602JAC00 PR03000205602JAC00 Through Hole Resistor 56 Kohm PR03 Series 3 W ± 5% Axial Leaded 750 V | Tanotis