WURTH ELEKTRONIK 30506 Sleeving, Tubular Wire, Per M, Braided, 6 mm, Copper, Silver
Product details
| Sleeving Material | Copper |
| Sleeving / Tubing Type | Braided |
| Internal Diameter | 6mm |
| Length - Imperial | - |
| Product Range | - |
| Sleeving Colour | Silver |
| Length - Metric | - |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 30506 |
| Quantity | 1Ā Metre |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
WURTH ELEKTRONIK 30506 Sleeving, Tubular Wire, Per M, Braided, 6 mm, Copper, Silver
Product details
| Sleeving Material | Copper |
| Sleeving / Tubing Type | Braided |
| Internal Diameter | 6mm |
| Length - Imperial | - |
| Product Range | - |
| Sleeving Colour | Silver |
| Length - Metric | - |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 30506 |
| Quantity | 1Ā Metre |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Sleeving Material | Copper |
| Sleeving / Tubing Type | Braided |
| Internal Diameter | 6mm |
| Length - Imperial | - |
| Product Range | - |
| Sleeving Colour | Silver |
| Length - Metric | - |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 30506 |
| Quantity | 1Ā Metre |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











