XP Power ALM85US15 AC/DC Supply ITE & Medical Level VI 1 Output 80 W 15 V 5.33 A
HomeStore
This is a AC/DC Power Supply, ITE & Medical, Level VI, 1 Output, 80 W, 15 V, 5.33 A product from XP POWER with the model number ALM85US15
Product details
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 80W
Output Voltage - Output 1 15V
Output Current - Output 1 5.33A
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Connector 4 Way DIN
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Power Supply Output Type Fixed
Input Voltage AC Min 80V
Input Voltage AC Max 264V
Product Range ALM85 Series
Plug Type Mains Plug Sold Separately
Other details
Brand XP POWER
Part Number ALM85US15
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 80W
Output Voltage - Output 1 15V
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Connector 4 Way DIN
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Power Supply Output Type Fixed
Input Voltage AC Min 80V
Input Voltage AC Max 264V
Product Range ALM85 Series
Other details
Brand XP POWER
Part Number ALM85US15
Description
Output Power Max 80W
Output Voltage - Output 1 15V
Output Connector 4 Way DIN
Input Voltage AC Min 80V
Input Voltage AC Max 264V
Part Number ALM85US15
XP Power ALM85US15 AC/DC Supply ITE & Medical Level VI 1 Output 80 W 15 V 5.33 A | Tanotis