XP Power ALM85US24 AC/DC Supply ITE & Medical Level VI 1 Output 85 W 24 V 3.54 A
HomeStore
This is a AC/DC Power Supply, ITE & Medical, Level VI, 1 Output, 85 W, 24 V, 3.54 A product from XP POWER with the model number ALM85US24
Product details
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 85W
Output Voltage - Output 1 24V
Output Current - Output 1 3.54A
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Connector 4 Way DIN
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Power Supply Output Type Fixed
Input Voltage AC Min 80V
Input Voltage AC Max 264V
Product Range ALM85 Series
Plug Type Mains Plug Sold Separately
Other details
Brand XP POWER
Part Number ALM85US24
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 85W
Output Voltage - Output 1 24V
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Connector 4 Way DIN
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Power Supply Output Type Fixed
Input Voltage AC Min 80V
Input Voltage AC Max 264V
Product Range ALM85 Series
Other details
Brand XP POWER
Part Number ALM85US24
Description
Output Power Max 85W
Output Voltage - Output 1 24V
Output Connector 4 Way DIN
Input Voltage AC Min 80V
Input Voltage AC Max 264V
Part Number ALM85US24
XP Power ALM85US24 AC/DC Supply ITE & Medical Level VI 1 Output 85 W 24 V 3.54 A | Tanotis