XP Power ASB110PS24 ASB110PS24 AC/DC PCB Mount Supply (PSU) ITE 1 Output 110 W 24 V 4.58 A
- Complete AC/DC Power Supply
- No Extra Components Required
- Base Plate Cooled
- Base Plate Temperature -40°C to 85°C
- Low Profile, Full Brick Package
- Universal Input
- Less Than 0.3W No Load Input Power
- Over Current Protection
- Over Temperature Protection
- See Technical Note for information about XP Power's plans for the UKCA Marking
Power Management, Industrial
Other details
| Brand | XP POWER |
| Part Number | ASB110PS24 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Technical Data Sheet EN | |
| Certificate of Conformity EN | |
| Technical Notes & Articles EN |
- Complete AC/DC Power Supply
- No Extra Components Required
- Base Plate Cooled
- Universal Input
- Over Current Protection
- Over Temperature Protection
Power Management, Industrial
Other details
| Brand | XP POWER |
| Part Number | ASB110PS24 |
| Quantity | Each |
Description