XP Power ECL25US24-S ECL25US24-S AC/DC Enclosed Supply (PSU) ITE 1 Outputs 25 W 24 V 1.04 A
- Ultra Compact Size
- Single, Dual & Triple Outputs
- Open Frame PCB & Chassis Mount
- Encapsulated PCB & Chassis Mount
- Less Than 0.3W No Load Input Power
- Peak Load Capability
- Class II Construction
- See Technical Note for information about XP Power's plans for the UKCA Marking
Power Management, Industrial
Other details
| Brand | XP POWER |
| Part Number | ECL25US24-S |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Certificate of Conformity EN | |
| Technical Notes & Articles EN |
- Ultra Compact Size
- Peak Load Capability
- Class II Construction
Power Management, Industrial
Other details
| Brand | XP POWER |
| Part Number | ECL25US24-S |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
Description