AKER C6S-12.000-12-3030-X Crystal, 12 MHz, SMD, 6mm x 3.2mm, 30 ppm, 12 pF, 30 ppm, C6S
HomeStore
The C6S series surface-mount microprocessor Crystal Unit operating at a frequency range of 8 to 133MHz with ±10, ±15, ±20, ±25, ±30PPM frequency tolerance at 25°C.
  • Fundamental and third overtone mode of oscillation
  • Low profile
  • Quartz crystal unit with 4-pad
Applications
Computers & Computer Peripherals, Industrial
Warnings
Product details
Other details
Brand AKER
Part Number C6S-12.000-12-3030-X
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
  • Low profile
Applications
Warnings
Product details
Other details
Brand AKER
Description
AKER C6S-12.000-12-3030-X Crystal, 12 MHz, SMD, 6mm x 3.2mm, 30 ppm, 12 pF, 30 ppm, C6S | Tanotis