AKER CAA-4.194304-18-3050-X Crystal, 4.194304 MHz, SMD, 10.3mm x 3.8mm, 50 ppm, 18 pF, 30 ppm, CAA Series
This is a Crystal, 4.194304 MHz, SMD, 10.3mm x 3.8mm, 50 ppm, 18 pF, 30 ppm, CAA Series product from AKER with the model number CAA-4.194304-18-3050-X
Product details
Frequency Nom 4.194304MHz
Crystal Case SMD, 10.3mm x 3.8mm
Frequency Stability + / - 50ppm
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance + / - 30ppm
Product Range CAA Series
Operating Temperature Min -40°C
Operating Temperature Max 85°C
Other details
Brand AKER
Part Number CAA-4.194304-18-3050-X
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-71%
Product details
Frequency Nom 4.194304MHz
Load Capacitance 18pF
Product Range CAA Series
Operating Temperature Max 85°C
Other details
Brand AKER
Description
Load Capacitance 18pF
Operating Temperature Max 85°C
AKER CAA-4.194304-18-3050-X Crystal, 4.194304 MHz, SMD, 10.3mm x 3.8mm, 50 ppm, 18 pF, 30 ppm, CAA Series | Tanotis