CGS - TE CONNECTIVITY HSA50R02J Resistor, 0.02 ohm, 50 W, 1.25 kV, ± 5%, HS Series, Wirewound
HomeStore
This is a Resistor, 0.02 ohm, 50 W, 1.25 kV, ± 5%, HS Series, Wirewound product from CGS - TE CONNECTIVITY with the model number HSA50R02J
Product details
Resistance 0.02ohm
Power Rating 50W
Voltage Rating 1.25kV
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range HS Series
Resistor Element Type Wirewound
Temperature Coefficient ± 50ppm/°C
Brand CGS - TE CONNECTIVITY
Part Number HSA50R02J
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Resistance 0.02ohm
Power Rating 50W
Voltage Rating 1.25kV
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range HS Series
Brand CGS - TE CONNECTIVITY
Part Number HSA50R02J
Description
Resistance 0.02ohm
Power Rating 50W
Voltage Rating 1.25kV
Resistance Tolerance ± 5%
Part Number HSA50R02J
CGS - TE CONNECTIVITY HSA50R02J Resistor, 0.02 ohm, 50 W, 1.25 kV, ± 5%, HS Series, Wirewound | Tanotis