CGS - TE Connectivity SBCHE62K2J SBCHE62K2J Through Hole Resistor 2.2 Kohm SBC Series 7 W ± 5% Axial Leaded 124.1 V
HomeStore
  • Resistance value ranges from 0.2ohm to 22Kohm
  • Maximum power rating of 17W
  • Available in ±5% and ±10% tolerance
  • Temperature coefficient is 200ppm/°C (400ppm/°C below 18ohm)
  • Operating temperature of -55°C to +350°C
  • Vertical or axial mounting style
  • Fusible style, non flammable
  • Special solvent resistance
  • High Power Resistor
Other details
Brand CGS - TE CONNECTIVITY
Part Number SBCHE62K2J
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
  • Maximum power rating of 17W
  • Fusible style, non flammable
  • Special solvent resistance
  • High Power Resistor
Other details
Brand CGS - TE CONNECTIVITY
Part Number SBCHE62K2J
Description
  • Maximum power rating of 17W
Part Number SBCHE62K2J
CGS - TE Connectivity SBCHE62K2J SBCHE62K2J Through Hole Resistor 2.2 Kohm SBC Series 7 W ± 5% Axial Leaded 124.1 V | Tanotis