LEM AT50B420L Current Transducer, AC, AT Series, Split Core, 50A, 1.5 %, 4-20 mA Output, 20 Vdc to 30 Vdc
HomeStore
This is a Current Transducer, AC, AT Series, Split Core, 50A, 1.5 %, 4-20 mA Output, 20 Vdc to 30 Vdc product from LEM with the model number AT50B420L
Product details
Sensor Output Current
Supply Voltage DC Min 20V
Supply Voltage DC Max 30V
Current Measuring Range DC -
Current Measuring Range AC 0A to 50A
Response Time 100ms
Accuracy % 1.5%
Product Range AT-B420L Series
Other details
Brand LEM
Part Number AT50B420L
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Sensor Output Current
Supply Voltage DC Min 20V
Supply Voltage DC Max 30V
Current Measuring Range DC -
Response Time 100ms
Accuracy % 1.5%
Product Range AT-B420L Series
Other details
Brand LEM
Part Number AT50B420L
Description
Supply Voltage DC Min 20V
Supply Voltage DC Max 30V
Accuracy % 1.5%
Part Number AT50B420L
LEM AT50B420L Current Transducer, AC, AT Series, Split Core, 50A, 1.5 %, 4-20 mA Output, 20 Vdc to 30 Vdc | Tanotis